Samsung 8GB DDR4 3200MHz PC4-25600 (PC4-3200AA) CL22 UDIMM 1Rx16 Single Rank 1.2V Non-ECC DIMM 288-Pin Desktop PC RAM Memory
★★★★★ 4.2 104 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by polycontact.ch
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 16
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
Brand: SamsungEquivalent in Specifications and Performance to Part Number(s): M378A1G44CB0-CWE, M378A1G44BB0-CWE, M378A1G44AB0-CWE Memory Type: DDR4Memory Size: Single 8 GB Module Form Factor: DIMM ( 288 Pin ) ECC Type: Non-ECC UDIMM ( Unbuffered DIMM ) Speed: 3200 MHz ( PC4-25600 / PC4-3200AA ) Rank: 1Rx16 - Single Rank x16 Voltage: 1.2VCompatible for select DDR4 Desktop PC/Computers (Not compatible with laptop computers)